12063C184JAT2P
Mfr.Part #
12063C184JAT2P
Description
CAP CER 0.18UF 25V X7R 1206
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
939.8μm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
12063C184JAT2P
KYOCERA AVX 12063C184JAT2P
0.18μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C184JAT2P Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
12063C184JAT2P Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm