12063C183JAZ2A
Mfr.Part #
12063C183JAZ2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
5%
Dielectric :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
AEC-Q200
Height :
0.94mm
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
HTS Code :
Capacitance :
18nF
Datasheets
12063C183JAZ2A
18nF 25V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations