12063C155KAT4A
Mfr.Part #
12063C155KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Width :
1.6mm
Height :
1.78mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
1.5μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Positive Tolerance :
10%
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Negative Tolerance :
10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
12063C155KAT4A
1.5μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206