12063C153MAT2A
Mfr.Part #
12063C153MAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Positive Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Capacitance :
15nF
yes
Dielectric :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Negative Tolerance :
20%
Height :
0.94mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.6mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
Datasheets
12063C153MAT2A
15nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206