12063C153KAT2A
Mfr.Part #
12063C153KAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 1206
X7R
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Tolerance :
±10%
Material :
Ceramic
Depth :
1.6mm
EAR99
Number of Pins :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
900μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF