12063C153JAZ2A
Mfr.Part #
12063C153JAZ2A
Description
CAP CER SMD
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Length :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
0.94mm
Depth :
1.6mm
HTS Code :
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
AEC-Q200
Capacitance :
15nF
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
12063C153JAZ2A
15nF 25V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations