12063C106MAT2A
Mfr.Part #
12063C106MAT2A
Description
CAP CER SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
20%
Width :
1.6mm
Capacitance :
10μF
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
1.8mm
Length :
3.2mm
Package / Case :
Positive Tolerance :
20%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
X7R
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
Datasheets
12063C106MAT2A
KYOCERA AVX 12063C106MAT2A
10μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206