12063C106KAT4A
Mfr.Part #
12063C106KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
10μF
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Negative Tolerance :
10%
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Height :
1.8mm
Surface Mount :
HTS Code :
2
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
10%
Datasheets
12063C106KAT4A
10μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
12063C106KAT4A Overview
12063C106KAT4A Features
a tolerance of 10%
a tolerance of 10%
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient