12063C105MAT4A
Mfr.Part #
12063C105MAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Tolerance :
20%
Case Code (Imperial) :
Height :
1.78mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Multilayer :
yes
HTS Code :
Pbfree Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
1μF
Number of Terminations :
2
Length :
3.2mm
Datasheets
12063C105MAT4A
1μF 25V Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations