12063C105K4Z4A
Mfr.Part #
12063C105K4Z4A
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
Height :
1.78mm
Depth :
1.6mm
2
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Surface Mount
Length :
3.2mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Datasheets
12063C105K4Z4A
KYOCERA AVX 12063C105K4Z4A
1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)