12063C104MAT2A
Mfr.Part #
12063C104MAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Thickness :
939.8μm
Published :
Height :
940μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dissipation Factor :
3 %
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm