12063C104K4Z2A
Mfr.Part #
12063C104K4Z2A
Description
CAP CER SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Multilayer :
yes
Width :
1.6mm
Pbfree Code :
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Reference Standard :
AEC-Q200
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Height :
0.94mm
Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
100nF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
12063C104K4Z2A
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206