12063C104K4T2A
Mfr.Part #
12063C104K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Published :
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel
Depth :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reference Standard :
AEC-Q200
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.2mm
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
940μm
Dielectric :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
100nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
HTS Code :
Datasheets
12063C104K4T2A
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations