12063C103MAT2A
Mfr.Part #
12063C103MAT2A
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
1 (Unlimited)
Number of Pins :
Published :
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
940μm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
10000pF
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm