12063C103KAT4A
Mfr.Part #
12063C103KAT4A
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
WRAPAROUND
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Height :
0.94mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Datasheets
12063C103KAT4A
KYOCERA AVX 12063C103KAT4A
10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)