12063C103KAT2A
Mfr.Part #
12063C103KAT2A
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
10000pF
Height :
900μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
12063C103KAT2A
KYOCERA AVX 12063C103KAT2A
10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)