12063A512JAT2A
Mfr.Part #
12063A512JAT2A
Description
CAP CER 5100PF 25V NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
111 Weeks
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Capacitance :
5100pF
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
12063A512JAT2A
KYOCERA AVX 12063A512JAT2A
5100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063A512JAT2A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
12063A512JAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V