12063A4R7DAT2A
Mfr.Part #
12063A4R7DAT2A
Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±0.5pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
HTS Code :
Length :
3.2mm
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
2
Dielectric :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
4.7pF
Height :
500μm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
12063A4R7DAT2A
KYOCERA AVX 12063A4R7DAT2A
4.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)