12061C681MAT2A
Mfr.Part #
12061C681MAT2A
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
2
Dissipation Factor :
2.5 %
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
680pF
Factory Lead Time :
111 Weeks
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
12061C681MAT2A
KYOCERA AVX 12061C681MAT2A
680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12061C681MAT2A Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
12061C681MAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V