12061A821JAT2A
Mfr.Part #
12061A821JAT2A
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Height :
950μm
Depth :
1.6mm
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Pins :
Tolerance :
±5%
Multilayer :
yes
Contact Plating :
Tin
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
Unknown
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Material :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Datasheets
12061A821JAT2A
KYOCERA AVX 12061A821JAT2A
820pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)