12061A680JAT2A
Mfr.Part #
12061A680JAT2A
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
939.8μm
Multilayer :
yes
Capacitance :
68pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
Surface Mount, MLCC
REACH SVHC :
No SVHC
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric :
C0G
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Insulation Resistance :
100GOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
PCB, Surface Mount
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
950μm
Voltage :
100V
Tolerance :
±5%
Datasheets
12061A680JAT2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 12061A680JAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Pins:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:1206 (3216 Metric), Voltage:100V, 12061A680JAT2A pinout, 12061A680JAT2A datasheet PDF, 12061A680JAT2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 12061A680JAT2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 12061A680JAT2A
68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)