12061A220KAT4A
Mfr.Part #
12061A220KAT4A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
22pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Height :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
2
Tolerance :
10%
Depth :
1.6mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
12061A220KAT4A
KYOCERA AVX 12061A220KAT4A
22pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations