12061A121JAT4P
Mfr.Part #
12061A121JAT4P
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
111 Weeks
Published :
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
120pF
Thickness :
939.8μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
12061A121JAT4P
KYOCERA AVX 12061A121JAT4P
120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12061A121JAT4P Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
12061A121JAT4P Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm