1202-SSA-0032-0011
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1202-SSA-0032-0011
Manufacturer
TE Kemtron
Description
SSA TUBE 3.2MM OD X 1.1MM ID X 1
Manufacturer :
TE Kemtron
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Product Category :
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers and Shielding
Subcategory :
EMI/RFI
TE Connectivity
Packaging :
Bulk
Product :
Gaskets
Length :
10 m
Type :
Extrusions
Product Type :
EMI Gaskets, Sheets and Absorbers
RoHS :
Details
Brand :
TE Connectivity / Kemtron
Extrusions Bulk 10 m
1202-SSA-0032-0011 Overview
1202-SSA-0032-0011 Features
As a type of Extrusions
A solid enclosure of Bulk
1202-SSA-0032-0011 Applications
There are a lot of TE Connectivity
1202-SSA-0032-0011 RF Shields applications.
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM