1111Y6305P60HQT
Mfr.Part #
1111Y6305P60HQT
Description
CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
5.6pF
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1111Y6305P60HQT
Knowles Syfer 1111Y6305P60HQT
FlexiCap™ 5.6pF 630V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y6305P60HQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y6305P60HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm