1111Y6301P80HQT
Mfr.Part #
1111Y6301P80HQT
Description
CAP CER 1.8PF 630V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
1.8pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.05pF
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1111Y6301P80HQT
Knowles Syfer 1111Y6301P80HQT
FlexiCap™ 1.8pF 630V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y6301P80HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y6301P80HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm