1111Y6301P10HQT
Mfr.Part #
1111Y6301P10HQT
Description
CAP CER 1.1PF 630V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
630V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
1.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1111Y6301P10HQT
Knowles Syfer 1111Y6301P10HQT
FlexiCap™ 1.1pF 630V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y6301P10HQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y6301P10HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm