1111Y6300680JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y6300680JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 630V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
68pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1111Y6300680JQT
Knowles Syfer 1111Y6300680JQT
FlexiCap™ 68pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y6300680JQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1111Y6300680JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm