1111Y500P600BQT
Mfr.Part #
1111Y500P600BQT
Description
CAP CER 0.6PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
0.6pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
1111Y500P600BQT
Knowles Syfer 1111Y500P600BQT
FlexiCap™ 0.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y500P600BQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y500P600BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm