1111Y500P300DQT
Mfr.Part #
1111Y500P300DQT
Description
CAP CER 0.3PF 500V C0G/NP0 1111
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1111Y500P300DQT
Knowles Syfer 1111Y500P300DQT
FlexiCap™ 0.3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y500P300DQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y500P300DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm