1111Y5008P20CQT
Mfr.Part #
1111Y5008P20CQT
Description
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1111
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
8.2pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y5008P20CQT
Knowles Syfer 1111Y5008P20CQT
FlexiCap™ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5008P20CQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y5008P20CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm