1111Y5005P10BUT
Mfr.Part #
1111Y5005P10BUT
Description
CAP CER 5.1PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
5.1pF
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y5005P10BUT
Knowles Syfer 1111Y5005P10BUT
FlexiCap™ 5.1pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5005P10BUT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111Y5005P10BUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm