1111Y5004P00HQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y5004P00HQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4pF
Series :
FlexiCap™
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1111Y5004P00HQT
Knowles Syfer 1111Y5004P00HQT
FlexiCap™ 4pF 500V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5004P00HQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111Y5004P00HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm