1111Y5003P90HUT
Mfr.Part #
1111Y5003P90HUT
Description
CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1111
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.9pF
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Published :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y5003P90HUT
Knowles Syfer 1111Y5003P90HUT
FlexiCap™ 3.9pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5003P90HUT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y5003P90HUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm