1111Y5003P00CQT
Mfr.Part #
1111Y5003P00CQT
Description
CAP CER 3PF 500V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
3pF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1111Y5003P00CQT
Knowles Syfer 1111Y5003P00CQT
FlexiCap™ 3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5003P00CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y5003P00CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm