1111Y5002P70BQT
Mfr.Part #
1111Y5002P70BQT
Description
CAP CER 2.7PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1pF
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
2.7pF
Datasheets
1111Y5002P70BQT
Knowles Syfer 1111Y5002P70BQT
FlexiCap™ 2.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5002P70BQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1111Y5002P70BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm