1111Y5001P80BQT
Mfr.Part #
1111Y5001P80BQT
Description
CAP CER 1.8PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
1.8pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y5001P80BQT
Knowles Syfer 1111Y5001P80BQT
FlexiCap™ 1.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5001P80BQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y5001P80BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm