1111Y5001P70BUT
Mfr.Part #
1111Y5001P70BUT
Description
CAP CER 1.7PF 500V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Capacitance :
1.7pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y5001P70BUT
Knowles Syfer 1111Y5001P70BUT
FlexiCap™ 1.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5001P70BUT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y5001P70BUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm