1111Y5001P60HUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y5001P60HUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.6PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Published :
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Capacitance :
1.6pF
Datasheets
1111Y5001P60HUT
Knowles Syfer 1111Y5001P60HUT
FlexiCap™ 1.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5001P60HUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y5001P60HUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm