1111Y5000751KQT
Mfr.Part #
1111Y5000751KQT
Description
CAP CER 750PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Capacitance :
750pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1111Y5000751KQT
Knowles Syfer 1111Y5000751KQT
FlexiCap™ 750pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5000751KQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y5000751KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm