1111Y5000510KQT
Mfr.Part #
1111Y5000510KQT
Description
CAP CER 51PF 500V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±10%
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1111Y5000510KQT
Knowles Syfer 1111Y5000510KQT
FlexiCap™ 51pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5000510KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y5000510KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm