1111Y5000330GQT
Mfr.Part #
1111Y5000330GQT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y5000330GQT
Knowles Syfer 1111Y5000330GQT
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5000330GQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y5000330GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm