1111Y5000220FQT
Mfr.Part #
1111Y5000220FQT
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
22pF
Datasheets
1111Y5000220FQT
Knowles Syfer 1111Y5000220FQT
FlexiCap™ 22pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5000220FQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y5000220FQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm