1111Y5000100JUT
Mfr.Part #
1111Y5000100JUT
Description
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y5000100JUT
Knowles Syfer 1111Y5000100JUT
FlexiCap™ 10pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y5000100JUT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y5000100JUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm