1111Y300P600CQT
Mfr.Part #
1111Y300P600CQT
Description
CAP CER 0.6PF 300V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
0.6pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
1111Y300P600CQT
Knowles Syfer 1111Y300P600CQT
FlexiCap™ 0.6pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y300P600CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y300P600CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm