1111Y3008P20DQT
Mfr.Part #
1111Y3008P20DQT
Description
CAP CER 8.2PF 300V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
8.2pF
Datasheets
1111Y3008P20DQT
Knowles Syfer 1111Y3008P20DQT
FlexiCap™ 8.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3008P20DQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y3008P20DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm