1111Y3004P00CQT
Mfr.Part #
1111Y3004P00CQT
Description
CAP CER 4PF 300V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y3004P00CQT
Knowles Syfer 1111Y3004P00CQT
FlexiCap™ 4pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3004P00CQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y3004P00CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm