1111Y3002P20CQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y3002P20CQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2PF 300V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
2.2pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1111 (2828 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1111Y3002P20CQT
Knowles Syfer 1111Y3002P20CQT
FlexiCap™ 2.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3002P20CQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y3002P20CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm