1111Y3001P80DQT
Mfr.Part #
1111Y3001P80DQT
Description
CAP CER 1.8PF 300V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.8pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1111Y3001P80DQT
Knowles Syfer 1111Y3001P80DQT
FlexiCap™ 1.8pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3001P80DQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111Y3001P80DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm