1111Y3001P30HQT
Mfr.Part #
1111Y3001P30HQT
Description
CAP CER 1.3PF 300V C0G/NP0 1111
Capacitance :
1.3pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.05pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
1111Y3001P30HQT
Knowles Syfer 1111Y3001P30HQT
FlexiCap™ 1.3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3001P30HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y3001P30HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm